MLASA042SB5473KWNA01
Manufacturer Part Number:
MLASA042SB5473KWNA01
Part of Description:
CAP CER 0.047UF 4V X5R 01005
Capacitance :
0.047 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Size / Dimension :
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Thickness (Max) :
0.009" (0.22mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
4V