HDC-R180-41S1-HM
Manufacturer Part Number:
HDC-R180-41S1-HM
Part of Description:
CONN RCPT HD 180POS PCB
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Contact Finish Thickness :
3.00µin (0.076µm)
Number of Positions :
180
Pitch :
0.100" (2.54mm)