BRS-Z-R002-1.0
Manufacturer Part Number:
BRS-Z-R002-1.0
Part of Description:
RES 0.002 OHM 1% 2W 3812
Height - Seated (Max) :
0.134" (3.40mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 170°C
Power (Watts) :
2W
Resistance :
2 mOhms
Size / Dimension :
0.382" L x 0.124" W (9.70mm x 3.15mm)
Temperature Coefficient :
130ppm/°C
Tolerance :
±1%