SMT-R010-5.0
Manufacturer Part Number:
SMT-R010-5.0
Manufacturer/Brand:
Isabellenhütte
Part of Description:
RES 0.01 OHM 5% 7W 2817
Manufacturer :
Isabellenhütte
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-65°C ~ 170°C
Package / Case :
Nonstandard
Power (Watts) :
7W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
10 mOhms
Size / Dimension :
0.280" L x 0.165" W (7.10mm x 4.20mm)
Supplier Device Package :
2817
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%