BVS-V-R002-1.0
Manufacturer Part Number:
BVS-V-R002-1.0
Manufacturer/Brand:
Isabellenhütte
Part of Description:
RES 0.002 OHM 1% 5W 3920
Manufacturer :
Isabellenhütte
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-65°C ~ 170°C
Package / Case :
3920 (1052 Metric)
Power (Watts) :
5W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
2 mOhms
Size / Dimension :
0.394" L x 0.205" W (10.00mm x 5.20mm)
Supplier Device Package :
3920
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%