437-K60-4-07-240A
- Manufacturer Part Number:
- 437-K60-4-07-240A
- Manufacturer/Brand:
- E-T-A
- Part of Description:
- CIR BRKR THRM-MAG 240A 144VDC
- Manufacturer :
- E-T-A
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Lever
- Approval Agency :
- Breaker Type :
- Thermal Magnetic
- Current Rating (Amps) :
- 240A
- Illumination :
- None
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Poles :
- 1
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 110 V