MF1/2W39KFTB
Manufacturer Part Number:
MF1/2W39KFTB
Manufacturer/Brand:
Lumimax Optoelectronics Technology
Part of Description:
RES 39K OHM 1% 1/2W AXIAL
Stock Condition:
1,000
Manufacturer :
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Resistance :
39 kOhms
Size / Dimension :
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%