A1UHVACP1KV50MARM
- Manufacturer Part Number:
- A1UHVACP1KV50MARM
- Manufacturer/Brand:
- Analog Technologies
- Part of Description:
- A1U High Voltage - Non-Isolated
- Stock Condition:
- 1
- Manufacturer :
- Analog Technologies
- Product Category :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Current - Output 1 :
- 50 mA
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 75%
- Features :
- Adjustable Output
- Mounting Type :
- Rack Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 50°C
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 19.00" L x 13.78" W x 1.73" H (482.6mm x 350.0mm x 43.9mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 100 ~ 230 VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 1000V