RMC1/16S-224JTH
Manufacturer Part Number:
RMC1/16S-224JTH
Part of Description:
RES 224 OHM 5% 1/10W 0402
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
224 Ohms
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%