RWP502FK-13-430RAA
Manufacturer Part Number:
RWP502FK-13-430RAA
Manufacturer/Brand:
Vitrohm
Part of Description:
POWER METAL FILM SENSOR EPOXY MO
Manufacturer :
Vitrohm
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Package / Case :
Nonstandard
Power (Watts) :
2.2W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
430 Ohms
Size / Dimension :
0.472" L x 0.197" W (12.00mm x 5.00mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%