JLE-2-1-62-5-B4-115
Manufacturer Part Number:
JLE-2-1-62-5-B4-115
Manufacturer/Brand:
Sensata Technologies – Airpax
Part of Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 115A 240VAC
Manufacturer :
Sensata Technologies – Airpax
Product Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Lever
Approval Agency :
UL
Breaker Type :
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) :
115A
Illumination :
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Poles :
2
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
240 V