CR0603-10W-305JT
Manufacturer Part Number:
CR0603-10W-305JT
Part of Description:
RES 3M OHM 5% 1/10W 0603
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
3 MOhms
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%