CR0402-16W-154JT
Manufacturer Part Number:
CR0402-16W-154JT
Part of Description:
RES 150K OHM 5% 1/16W 0402
Stock Condition:
20,000
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
150 kOhms
Size / Dimension :
0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%