410-K-1-01-SI-25A
- Manufacturer Part Number:
- 410-K-1-01-SI-25A
- Manufacturer/Brand:
- E-T-A
- Part of Description:
- CIR BRKR 25A 240VAC 110VDC
- Manufacturer :
- E-T-A
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Lever
- Approval Agency :
- UL1077
- Breaker Type :
- Thermal Magnetic
- Current Rating (Amps) :
- 25A
- Illumination :
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Poles :
- 1
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- 240 V
- Voltage Rating - DC :
- 110 V