PBV-R025-F1-1.0
Manufacturer Part Number:
PBV-R025-F1-1.0
Manufacturer/Brand:
Isabellenhütte
Part of Description:
RES 0.025 OHM 1% 10W 4SIP
Manufacturer :
Isabellenhütte
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Failure Rate :
Features :
Pulse Withstanding
Height - Seated (Max) :
0.815" (20.70mm)
Number of Terminations :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
4-SIP
Power (Watts) :
10W
Product Status :
Active
Resistance :
25 mOhms
Size / Dimension :
0.886" L x 0.175" W (22.50mm x 4.45mm)
Supplier Device Package :
4-SIP
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Tolerance :
±1%