DS04-254-2-06BK-SMT-TR
Manufacturer Part Number:
DS04-254-2-06BK-SMT-TR
Part of Description:
DIP SWITCH, SPST, 2.54 PITCH, FL
Stock Condition:
248
Actuator Level :
Flush, Recessed
Current Rating (Amps) :
25mA
Features :
Height Above Board :
0.167" (4.25mm)
Number of Positions :
6
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Pitch :
0.100" (2.54mm), Full
Voltage Rating :
24VDC