WR12X151 JTL
Manufacturer Part Number:
WR12X151 JTL
Part of Description:
RES 150 OHM 5% 1/4W 1206
Stock Condition:
8,770
Height - Seated (Max) :
0.030" (0.75mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
150 Ohms
Size / Dimension :
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%