WR12X684 JTL
Manufacturer Part Number:
WR12X684 JTL
Manufacturer/Brand:
Walsin Technology
Part of Description:
RES 680K OHM 5% 1/4W 1206
Stock Condition:
10,000
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.030" (0.75mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
680 kOhms
Size / Dimension :
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%