D1CPA0612RR003FF-T50
Manufacturer Part Number:
D1CPA0612RR003FF-T50
Manufacturer/Brand:
Thin Film Technology
Part of Description:
RES 0.003 OHM 1% 1W 0612
Stock Condition:
29,675
Manufacturer :
Thin Film Technology
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Foil
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur, Current Sense, Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Number of Terminations :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
3 mOhms
Size / Dimension :
0.061" L x 0.126" W (1.55mm x 3.20mm)
Supplier Device Package :
0612
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%