D1WRL2512L4R005F-T4
Manufacturer Part Number:
D1WRL2512L4R005F-T4
Manufacturer/Brand:
Thin Film Technology
Part of Description:
RES 0.005 OHM 1% 1W 2512
Stock Condition:
12,000
Manufacturer :
Thin Film Technology
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Foil
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur, Current Sense, Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Number of Terminations :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
5 mOhms
Size / Dimension :
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%