D1WRL1206L4R015D-T5
Manufacturer Part Number:
D1WRL1206L4R015D-T5
Manufacturer/Brand:
Thin Film Technology
Part of Description:
RES 0.015 OHM 0.5% 1/2W 1206
Stock Condition:
14,987
Manufacturer :
Thin Film Technology
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Foil
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur, Current Sense, Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Number of Terminations :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
15 mOhms
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Tolerance :
±0.5%