D1MPAC2512QR030FA-T4
Manufacturer Part Number:
D1MPAC2512QR030FA-T4
Part of Description:
RES 0.03 OHM 1% 3W 2512
Stock Condition:
12,500
Height - Seated (Max) :
0.043" (1.10mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 170°C
Power (Watts) :
3W
Resistance :
30 mOhms
Size / Dimension :
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%