D1WEL1206MR023F-T5
Manufacturer Part Number:
D1WEL1206MR023F-T5
Part of Description:
RES 0.023 OHM 1% 1W 1206
Stock Condition:
14,985
Height - Seated (Max) :
0.033" (0.85mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
1W
Resistance :
23 mOhms
Size / Dimension :
0.130" L x 0.067" W (3.30mm x 1.70mm)
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%