CSM2F-6918-L050J30
Manufacturer Part Number:
CSM2F-6918-L050J30
Manufacturer/Brand:
Bourns, Inc.
Part of Description:
RES SHUNT 6918 50 UOHM 50W 3P
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Specialized Resistors
Applications :
Automotive AEC-Q200
Composition :
Impedance :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 170°C
Power (Watts) :
36W
Product Status :
Active
Resistance :
50 µOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%