TOP039WN040/100G-L33.5
- Manufacturer Part Number:
- TOP039WN040/100G-L33.5
- Manufacturer/Brand:
- Chip Shine / CSRF
- Part of Description:
- 39MIL ICT DOUBLE DAGGER TIP
- Manufacturer :
- Chip Shine / CSRF
- Product Category :
- Test Probe Tips
- Color :
- Connection Type :
- Current Rating (Amps) :
- 3 A
- Length - Overall :
- 1.310" (33.27mm)
- Length - Tip :
- 0.175" (4.45mm)
- Material - Body :
- Phosphor Copper, Gold Plated
- Material - Tip :
- Steel, Beryllium Copper, Gold Plated
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 120°C
- Product Status :
- Active
- Quantity :
- Ratings :
- Tip Type :
- Spring Tip - Double Dagger Head, 0.016" (0.40mm) Dia