GSC.1S.290.ND52Z
Manufacturer Part Number:
GSC.1S.290.ND52Z
Manufacturer/Brand:
LEMO
Part of Description:
CABLE GRIP 4.2-5.2MM M9 BRASS
Manufacturer :
LEMO
Product Category :
Cable and Cord Grips
Color :
Silver
Conduit Hub Size :
Includes :
Collet Nut
Ingress Protection :
IP50
Material :
Brass
Operating Temperature :
-55°C ~ 250°C
Outside Cable Diameter (Max) :
0.205" (5.20mm)
Outside Cable Diameter (Min) :
0.165" (4.20mm)