BVR-Z-R0005-1.0
Manufacturer Part Number:
BVR-Z-R0005-1.0
Part of Description:
RES 0.0005 OHM 1% 9W 4026
Stock Condition:
1,323
Height - Seated (Max) :
0.119" (3.02mm)
Operating Temperature :
-65°C ~ 170°C
Power (Watts) :
9W
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
0.5 mOhms
Size / Dimension :
0.398" L x 0.260" W (10.10mm x 6.60mm)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%