USF340-100K-0.1%-5PPM
- Manufacturer Part Number:
- USF340-100K-0.1%-5PPM
- Manufacturer/Brand:
- Caddock Electronics, Inc.
- Part of Description:
- RES 100K OHM 0.1% 1/3W RADIAL
- Stock Condition:
- 1
- Manufacturer :
- Caddock Electronics, Inc.
- Product Category :
- Through Hole Resistors
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.395" (10.04mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Radial
- Power (Watts) :
- 0.333W, 1/3W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 100 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.750" L x 0.075" W (19.05mm x 1.91mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- ±5ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.1%