VSRP2512S1-R600F
- Manufacturer Part Number:
- VSRP2512S1-R600F
- Part of Description:
- RES 0.6 OHM 1% 1W 2512
- Height - Seated (Max) :
- 0.031" (0.80mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Power (Watts) :
- 1W
- Resistance :
- 600 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%