ACASN1000E1000P1AT
- Manufacturer Part Number:
- ACASN1000E1000P1AT
- Manufacturer/Brand:
- Vishay BC Components
- Part of Description:
- RES ARRAY 2 RES 100 OHM 0606
- Manufacturer :
- Vishay BC Components
- Product Category :
- Resistor Networks, Arrays
- Applications :
- Automotive AEC-Q200, Voltage Divider (TCR Matched)
- Circuit Type :
- Isolated
- Height - Seated (Max) :
- 0.022" (0.55mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Pins :
- 4
- Number of Resistors :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 0606, Convex
- Power Per Element :
- 125mW
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 100
- Resistor Matching Ratio :
- ±0.05%
- Resistor-Ratio-Drift :
- ±7.5ppm/°C
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.059" W (1.60mm x 1.50mm)
- Supplier Device Package :
- 0606
- Temperature Coefficient :
- ±25ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.25%