51967-10012800ACLF
Manufacturer Part Number:
51967-10012800ACLF
Manufacturer/Brand:
Amphenol Communications Solutions
Part of Description:
CONN RCPT 128POS PCB
Manufacturer :
Product Category :
Specialized
Color :
Black
Connector Style :
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Connector Usage :
Contact Finish :
Gold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Contact Layout, Typical :
Features :
Guide Pin
Mounting Type :
Through Hole
Number of Columns :
Number of Positions :
128
Number of Positions Loaded :
All
Number of Rows :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)