C1206N104J050T
Manufacturer Part Number:
C1206N104J050T
Manufacturer/Brand:
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Part of Description:
CAP CER 0.1UF 50V C0G/NP0 1206
Manufacturer :
Capacitance :
0.1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V