MMU01020C4990FB300
Manufacturer Part Number:
MMU01020C4990FB300
Part of Description:
MMU 0102-50 1% BL 499R
Stock Condition:
1,890
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.3W
Resistance :
499 Ohms
Size / Dimension :
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%