SL600-4.3/UI2+LXI
Manufacturer Part Number:
SL600-4.3/UI2+LXI
Manufacturer/Brand:
Magna-Power Electronics
Part of Description:
POWER SUPPLY PROGRAMED DC 2.6 KW
Stock Condition:
100
Manufacturer :
Magna-Power Electronics
Product Category :
Power Supplies (Test, Bench)
Current - Output :
0 ~ 4.3A
Display Type :
LED
Features :
Ethernet, Programmable, RS-232, Tracking
Number of Characters :
3.5, 4
Number of Outputs :
Power (Watts) :
2600W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
24.000" L x 19.000" W x 1.720" H (609.60mm x 482.60mm x 44.50mm)
Type :
Rack Mount (AC to DC)
Voltage - Output :
0 ~ 600VDC
Voltage - Supply :
187 ~ 265VAC