MMU01020C2209FB300
Manufacturer Part Number:
MMU01020C2209FB300
Part of Description:
RES SMD 22 OHM 1% 0.3W 0102
Stock Condition:
5,636
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.3W
Resistance :
22 Ohms
Size / Dimension :
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%