MMU01020C3300FB300
Manufacturer Part Number:
MMU01020C3300FB300
Manufacturer/Brand:
Vishay BC Components
Part of Description:
RES SMD 330 OHM 1% 0.3W 0102
Stock Condition:
1,982
Manufacturer :
Vishay BC Components
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
MELF, 0102
Power (Watts) :
0.3W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
330 Ohms
Size / Dimension :
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
Supplier Device Package :
0102
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%