SMM02040C8207FB300
Manufacturer Part Number:
SMM02040C8207FB300
Part of Description:
RES 0.82 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Stock Condition:
2,998
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
820 mOhms
Size / Dimension :
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%