MMA02040C2218FB300
Manufacturer Part Number:
MMA02040C2218FB300
Part of Description:
RES 2.21 OHM 1% 2/5W MELF 0204
Stock Condition:
2,390
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.4W, 2/5W
Resistance :
2.21 Ohms
Size / Dimension :
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%