SMM02040C4992FB300
Manufacturer Part Number:
SMM02040C4992FB300
Part of Description:
RES 49.9K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Stock Condition:
8,949
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
49.9 kOhms
Size / Dimension :
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%