ESR01MZPF1103
Manufacturer Part Number:
ESR01MZPF1103
Manufacturer/Brand:
ROHM Semiconductor
Part of Description:
ANTI-SURGE CHIP RESISTORS
Stock Condition:
9,988
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
110 kOhms
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier Device Package :
0402
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%