ZUP60-14/LU
- Manufacturer Part Number:
- ZUP60-14/LU
- Manufacturer/Brand:
- TDK-Lambda, Inc.
- Part of Description:
- PWR SUP BENCH PROG 0-60V 840W
- Manufacturer :
- TDK-Lambda, Inc.
- Product Category :
- Power Supplies (Test, Bench)
- Current - Output :
- 0 ~ 14A
- Display Type :
- Digital
- Features :
- Memory, Programmable, RS232 and RS485 Interface
- Number of Characters :
- 3
- Number of Outputs :
- 1
- Power (Watts) :
- 800W
- Product Status :
- Last Time Buy
- Size / Dimension :
- 13.780" L x 5.512" W x 4.882" H (350.00mm x 140.00mm x 124.00mm)
- Type :
- Bench (AC to DC)
- Voltage - Output :
- 0 ~ 60VDC
- Voltage - Supply :
- 85 ~ 265VAC