KTR18EZPF6040
Manufacturer Part Number:
KTR18EZPF6040
Manufacturer/Brand:
ROHM Semiconductor
Part of Description:
RES SMD 604 OHM 1% 1/4W 1206
Stock Condition:
3,946
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, High Voltage
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
604 Ohms
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%