Z650-1.25-IEEE-U
- Manufacturer Part Number:
- Z650-1.25-IEEE-U
- Manufacturer/Brand:
- TDK-Lambda, Inc.
- Part of Description:
- AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY
- Manufacturer :
- TDK-Lambda, Inc.
- Product Category :
- Power Supplies (Test, Bench)
- Current - Output :
- 0 ~ 1.25A
- Display Type :
- Digital
- Features :
- GPIB, Programmable, RS232, RS485 and USB Interface
- Number of Characters :
- Number of Outputs :
- 1
- Power (Watts) :
- 812W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 13.780" L x 4.134" W x 3.268" H (350.00mm x 105.00mm x 83.00mm)
- Type :
- Bench (AC to DC)
- Voltage - Output :
- 0 ~ 650VDC
- Voltage - Supply :
- 85 ~ 265VAC