RG1608N-1431-W-T5
Manufacturer Part Number:
RG1608N-1431-W-T5
Part of Description:
RES SMD 1.43K OHM 1/10W 0603
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
1.43 kOhms
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.05%