HRG3216P-93R1-D-T5
Manufacturer Part Number:
HRG3216P-93R1-D-T5
Manufacturer/Brand:
Susumu
Part of Description:
RES SMD 93.1 OHM 0.5% 1W 1206
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
93.1 Ohms
Size / Dimension :
0.126" L x 0.065" W (3.20mm x 1.65mm)
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%