604XJL-60BLK
- Manufacturer Part Number:
- 604XJL-60BLK
- Manufacturer/Brand:
- E-Z-Hook
- Part of Description:
- MACRO HOOK TO MACRO HOOK 60"
- Manufacturer :
- E-Z-Hook
- Product Category :
- Jumper, Specialty
- 1st Connector :
- Macro Hook
- 2nd Connector :
- Macro Hook
- Cable Length :
- 60.0" (1524.00mm)
- Configuration :
- Grabber, Hook to Grabber, Hook
- Contents :
- 1 Lead, Black
- Current Rating (Amps) :
- 4 A
- Material - Insulation :
- Poly-Vinyl Chloride (PVC)
- Product Status :
- Active
- Temperature Range :
- 221°F (105°C)
- Voltage - Rated :
- 5000VDC (5kV)
- Wire Gauge :
- 18 AWG