RG1608N-104-W-T5
Manufacturer Part Number:
RG1608N-104-W-T5
Manufacturer/Brand:
Susumu
Part of Description:
RES SMD 100KOHM 0.05% 1/10W 0603
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.50mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
100 kOhms
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.05%