ERJ-1GNF17R4C
Manufacturer Part Number:
ERJ-1GNF17R4C
Part of Description:
RES SMD 17.4 OHM 1% 1/20W 0201
Stock Condition:
14,137
Features :
Automotive AEC-Q200
Height - Seated (Max) :
0.010" (0.26mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
17.4 Ohms
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%