ERA-6VRW8872V
Manufacturer Part Number:
ERA-6VRW8872V
Part of Description:
RES 88.7K OHM 0.05% 1/4W 0805
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
88.7 kOhms
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.05%