ERJ-1GNF5761C
Manufacturer Part Number:
ERJ-1GNF5761C
Part of Description:
RES SMD 5.76K OHM 1% 1/20W 0201
Stock Condition:
35,709
Features :
Automotive AEC-Q200
Height - Seated (Max) :
0.010" (0.26mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
5.76 kOhms
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%